Frequently asked questions

General questions

Konnekt is an app to make Your life more comfortable. You can use Your current student ID card completely from a smartphone with Konnekt. The app works in buses, school cafeterias and school libraries.

Laadinud alla Konnekti rakenduse, tuleb Sul logida sisse ja lisada oma õpilaspilet, et Konnekti rakendust oma igapäeva elus nautida.

 

Näiteks enda valideerimiseks bussis puuduta oma telefoniga Konnekti kleepsu või skaneeri QR kood.

Laadinud alla Konnekti rakenduse, tuleb Sul logida sisse ja lisada oma õpilaspilet, et Konnekti rakendust oma igapäeva elus nautida.

 

Enda valideerimiseks näiteks bussis, puudutab kasutaja oma telefoniga NFC kiipi või skänneerib QR koodi.

Sealt saab telefon info bussi kohta, millega kasutaja sõidab ning edastab selle Ridangole.

mÕpilaspilet on kõikidele kasutajatele tasuta.

Konnekt on praegu saadaval vaid Google Play Store'is, kuid varsti ka App Store'is.

Laed telefoni äpi ja teed oma sellega piiks-piiks. Kaartidega teed aga krõmps-krõmps.

Lühidalt öeldes alustas Konnekt Kristiine keskuse põõsast. Tee peal on olnud nii kartuleid õhupallides ning ärikohtumisi suurfirmadega. Täispikk lugu tuleb varsti.

Siin ei lõpe töö kunagi. Teeme iga päev kõvasti tööd, et Sinu elu mugavamaks muuta! Kahe aasta jooksul oleme selleks katsetanud erinevaid lahendusi. Praegust tükki hakkasime arendama 2021 juunis.

Konnekt on tehtud tavaliste õpilaste poolt. Me pole mingid suurettevõtjad, me pole snoobid, me ei ole interneti võltsmentorid. Me lihtsalt tahame midagi lahedat teha ning ka võimalusel muuta Sinu elu lihtsamaks:)

Yes! 🙂

Siin võiks kirjutada Konnekti headest omadustest, kuidas see aega säästab, kuidas see loodust hoiab, aga Sa tead isegi, et Sa oled Konnektist huvitatud. Statistiliselt jõuavad veebilehel nii kaugele vaid inimesed, kes on teenusest tõesti huvitatud. Sina otsid vaid lisamaterjali Konnekti tegevuste kohta või ehk hoopis kibeled juba kasutama. Kummalgi juhul klõpsa kodulehele tagasi ja pane end meie meililisti kirja. Varsti kirjutame Sulle!

Just nii! Laadinud alla rakenduse, tuleb Sul vaid sisse logida ja kaardid lisada, et Konnekti nautida. Näiteks bussis valideerimiseks puuduta Konnekti äpiga NFC kiipi või skaneeri QR koodi.

Using Konnekt

Laadinud alla Konnekti rakenduse, tuleb Sul logida sisse ja lisada oma õpilaspilet, et Konnekti rakendust oma igapäeva elus nautida.

 

Näiteks enda valideerimiseks bussis puuduta oma telefoniga Konnekti kleepsu või skaneeri QR kood.

Laadinud alla Konnekti rakenduse, tuleb Sul logida sisse ja lisada oma õpilaspilet, et Konnekti rakendust igapäevaselt nautida.

Näiteks enda valideerimiseks bussis puudutab kasutaja oma telefoniga NFC kiipi või skänneerib QR koodi.

Sealt saab telefon info bussi kohta, millega kasutaja sõidab ning edastab selle meie transpordipartnerile Ridangole, et ta saaks Sind tuvastada.

Konnekt on praegu saadaval vaid Google Play Store'is, kuid varsti ka App Store'is.

Just nii!

 

Laadinud alla rakenduse, tuleb Sul vaid sisse logida ja kaardid lisada, et Konnekti nautida. Näiteks bussis valideerimiseks puuduta Konnekti äpiga NFC kiipi või skaneeri QR koodi.

Tehnilised küsimused

Absoluutselt! Konnekt kasutab sinu isiku turvamiseks SmartID’d ning sinu isikuandmed ei jõuagi sealt kaugemale!

Konnekti rakendusse kaartide lisamise eelduseks on SmartID isikutuvastus - see võimaldab meie rakendusel kindlaks teha, et lisad rakendusse ikka omaenda kaardid.

Piiksutamine töötab vaid avatud telefoniga, seega ei ole ühelgi välisel isikul 

sinu andmetele füüsilist ligipääsu. Lisaks oleme infoliikluse turvalisuse tagamiseks

võtnud kasutusel Google süsteemid ja lahendused.

See on vana kuulujutt. Juba sügisel saad Konnekti laadida alla ka Apple seadmetele.

Kasutame peamiselt Google pakutavaid tööriistu: Firebase, Flutter, Dart jne.

Ei ja Jah. Me teame täpselt sama palju (või vähem) kui teavad näiteks bussid, sööklad vms.

Konnekt ei oma sinu kohta mingeid tundlikke andmeid. Meile on teada vaid sinu nimi, isikukood ning mõned muud “suvalised” andmed Sinu teenuskaartidelt, mis on vajalikud Konnekti toimimiseks.

Konnekti töö võtmeks on NFC ehk lähiväljaside. Tegu on uudse ja jõudsalt areneva  kontaktivaba tehnoloogiaga, mis võimaldab kasutada mobiiltelefoni hoopis uutmoodi kui seni harjutud. Kasutades raadiosidet luuakse NFC abil ühendus telefonis oleva kiibi ja terminali vahel kontaktivabalt 2–3 cm kauguselt.

Kahjuks mitte. Suletud telefonis ei ole voolu, mistõttu ei tööta selle NFC kiip. Viimane aga on võtmetähtsusega Konnekti töös.

Oleme oma lahenduse ehitanud töötama igasuguste telefonidega. Kui sul on NFC toega telefon saad kasutada Konnekti bussides või sööklates Konnekti kleebist puudutades. Ilma NFC toeta või NFC mitte-toimimisel skaneeri hoopis QR kood!

Ma lasen Gretel siia midagi kirjutada, seni nautige seda haikut.

 

roosid on roosad
ja Konnekt samamoodi
tegelt ma reaalklass

Mhmh! Kuna tegu on infrastruktuuride vahelise infrastruktuuriga, mis töötab tänu NFC’le siis tegeleme nii süsteemide vahelise suhtlusega, nende ühilduvusega kui ka biti tasandil info vahetamisega. Lisaks on meie südameasjaks kasutajate turvalisus ning igasugused tehnilised standardid, seega teeme pidevalt koostööd oma ala ekspertidega, et toimetada Sinuni parim äpp eales.

 

- Grete P. 

Download Konnekt

Konnekt läks katki!